Anatolian Eaglebots Robot Takımı

Anatolian Eaglebots Robot Takımı 

http://www.team3390.com

 

FRC- ANATOLIAN EAGLEBOTS

FRC (FIRST Robotics Competition)  "Zeka için spor" cümlesiyle ortaya çıkan, yarışma heyecanı ile bilim ve teknolojiyi birleştiren uluslararası bir robot geliştirme uygulamasıdır.

Bu yarışma belirli kurallar, kısıtlı kaynak ve limitler dahilinde, öğrenci gruplarının kaynaklarını birleştirme, bir takım kurma ve sonucunda bir alan üzerinde rakipleriyle birlikte yarışacakları bir robot programı geliştirmelerini amaçlar.  14-18 yaş öğrencilerinin gerçek bir mühendislik tecrübesine erişmelerini sağlar.

Tevfik Fikret Okulları, teknolojik gelişmeler, yazılım ve özgün tasarım konularının giderek önem kazandığı bir dünyada, bilim ve teknoloji konusunda iyi yetişmiş ve tüm dünyadaki yaşıtlarıyla iletişim kurabilen bir neslin, önce kendisine-ailesine dolayısıyla da ülkemize önemli geri dönüşleri olacağı inancıyla 14-18 yaş grubu gençleri, bu nitelikleri aşama kaydeden olumlu bir aktivite dahilinde (FRC-First Robotics Competition) keşfetme ve geliştirme konusunda yüreklendirmek, onların öğrenmelerine, gelecekte ise bilim ve teknoloji konusunda olumlu bir yaklaşım geliştirmelerini hedeflemektedir.

Okulumuzun FRC düzeyindeki robot takımı ilk defa “Anadolu Kartalı- Anatolian Eaglebots” adı ile 2009-2010 sezonunda Seattle da yapılan First Robotics Competition yarışmalarına tek Türk takımı olarak katılmış, yeni bir takım olmasına rağmen 64 ABD ve Kanada takımı arasında 26.olmuştur.  2010-2011 Sezonunda 17-19 Mart 2011 tarihlerinde, Seattle - Cascade bölgesel turnuvalarına katılarak 50 takım arasında 14. sıraya ulaşmıştır.

Robot çalışmaları, zaman zaman alan uzmanı mühendisler ile takım öğrencilerin bir araya gelerek bir ekip oluşturmasına, bilgi paylaşımlarının gerçekleştirilmesini ve gençlerin gelecekteki mesleklerini şekillendirmesini sağlamaktadır.

Oyunun detayları ocak ayında yayınlanmaya başlar ve takımlara kit parçaları ulaştıktan sonra, oyunun görevleri gerçekleştirecek bir robotun yapımı için altı hafta süre verilir. Robot tamamlandıktan sonra kargo ile yarışma merkezine gönderilir. Takımlar ise mart ayı içerisinde FIRST yarışmalarına katılırlar. Eylül ve Ocak ayları arasında takım üyelerinin gelişim eğitimleri gerçekleştirilir.
© Tevfik Fikretliler Birliği Derneği

Web Tasarım ve İçerik Yönetim Sistemi : PARA Bilgi Teknolojileri